Charakterystyka dwóch obozów w Nie-Boskiej komedii
klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Jako bohaterski przedstawiciel arystokratycznej tradycji Henryk jest jednocześnie spadkobiercą wszystkich zbrodni swojej klasy, za które sądzony jest przez duchy ofiar feudalizmu w podziemiach zamkowych. On także należy do skazanej na zagładę arystokracji i dlatego musi zginąć. Przekonanie o zbliżającym się końcu tej klasy wyrażone zostało w pierwszym motcie do dramatu.

strona:   - 1 -  - 2 - 


  Dowiedz się więcej
1  Interpretacja zakończenia „Nie-Boskiej komedii”
2  Nie-Boska komedia - streszczenie
3  Rewolucja i walka klas w „Nie-Boskiej komedii”Komentarze
artykuł / utwór: Charakterystyka dwóch obozów w Nie-Boskiej komedii


 • ta strona jest dobra, lepsza niż te ściągi czy bryki.. w każdym razie ja kiedy omawiam sobie lektury i epoki do rozszerzonego polskiego zawsze porównuje informacje z tej strony z ostatnidzwonek.pl, polecam.
  Lena (lenkaa_93 {at} o2.pl)

 • Myślę, ze jest to najlepsza strona z opracowaniem lektur. Zanim wejdę na tą stronę czytam lekturę, a następnie wchodzę tu i czytam nie tylko świetne streszczenia, ale także bardzo dobrze opracowane tematy. Cieszy mnie,że jest taka strona. Wiele razy mi pomogła.
  marta (marticzka92 {at} buziaczek.pl)

 • nie gadajcie - dobre streszczenie. nawet bez książki, jak się ma trochę w głowie i siedzi się w romantyzmie, tylko na podstawie tej rozpiski można takie wypracowanie wysmolić, że hej !
  heniek z mazur ()

 • no pewnie ze bez ksiazki ani rusz..ale jak masz mało czasu na przygotowanie kilku punktów w domu, to dziekuje ze taka stronka jest i bardzo tajnie opisana
  madzik (madzialewandowska {at} op.pl)

 • pewnie masz rację, ale w obliczu tylu lektur do powtórzenia przed maturą, niemożliwością jests iegnąć po wszystkie książki :/ :P także chwała temu co założył tą stronkę i pisze takie opracowania, bo przynajmniej można się spokojnie zorientować o co chodzi w książce i jej problematyce :)
  Adrianna ()

 • Materiał bardzo dobry ale nie należy się na nim całkowicie opierać, tylko trzeba także skorzystać z książki. Materiał ten oceniam tylko jako pomoc kierunkową dla uczniów dająca wytyczne podczas opracowywania charakterystki obu obozów.
  Komar (Legion18 {at} interia.pl)

Tagi: